kalendoriai
Fingerprint paustuvė Kaune pristato: spaudos pavyzdžiai

Kalendoriai: nuo kalto akmenyje iki efektyvios reklamos priemonės

Šiandien kalendoriai – kasdien mūsų gyvenime naudojama priemonė, leidžianti sekti laiką ir įvairias datas, planuoti įvykius ir užduotis. Tačiau ar žinote, kada aptiktas pirmasis kalendorius? Kaip keitėsi kalendoriai ir jų paskirtis bėgant amžiams? Į visus šiuos klausimus atsakyti šiandien pasirengusi  FINGERPRINT komanda.

Pirmasis kalendorius – daugiau nei 5000 metų senumo

Pirmieji žinomi kalendoriai datuojami 3000 metų prieš mūsų erą. Manoma, jog pirmojo kalendoriaus išradėjai buvo šumerai, tačiau panašiu metu aptinkami ir kitų civilizacijų –  egiptiečių, asirų bei elamitų sukurti kalendoriai. Šių civilizacijų atstovai laiką skaičiavo vadovaudamiesi gamtos reiškinių ir dangaus kūnų stebėjimu, žemės darbų ciklais. Įdomu, jog, kitaip nei dabar, kalendoriai buvo žiedinės formos. Juos mūsų protėviai kaldavo medyje ir akmenyje, molio lentelėse, kiek vėliau juos pradėta piešti ant papiruso, pergamento, popieriaus.

Šumerų kalendorius - Kalendoriai

Šumerų kalendorius

 

Modernaus kalendoriaus eros pradžia

Daugelį metų skirtinguose kraštuose vyravo skirtingi, tarpusavyje nederantys kalendoriai, kol 1582 metais buvo įvestas šiandien beveik visame pasaulyje naudojamas Grigaliaus kalendorius. Jis sukurtas Julijaus kalendorius pagrindu, kuris rėmėsi Žemės sukimosi apie Saulę reguliarumu. Tiesa, didžiulę įtaką dabartinio kalendoriaus paplitimui ir jo dizaino pakitimams padarė Gutenbergo spaudos preso išradimas. Kartu su jo atsiradimu pradėjo nykti žiediniai kalendoriai, o vietoj jų pradėti kurti standartizuoti, šiandien mūsų naudojami tinklelio tipo kalendoriai.

Grigaliaus kalendorius - kalendoriai

Grigaliaus kalendorius

Kalendoriai – namų puošmena ir reklamos priemonė

Ilgus metus vienintelė kalendoriaus paskirtis buvo sekti laiką ir įvairius įvykius, tačiau ilgainiui šie spaudos gaminiai kito – jie virto namų puošmena ir pradėjo teikti pramoginę funkciją. Ypač populiarūs tapo tie, kurie buvo kurti tam tikrai visuomenės daliai. Pavyzdžiui, kiekviena save gerbianti šeimininkė turėjo šeimininkėms skirtą kalendorių, kuriame galėjo rasti namų ruošos patarimų, stiliaus ir mados naujienų bei kitų kiekvienai moteriai svarbių temų.

Po Pramonės perversmo kalendorius pradėti naudoti kaip efektyvius reklamos įrankius. Reklaminių kalendorių pradininku laikomas „Coca-Cola“ prekės ženklas. Tačiau neilgai trukus didelė dalis pasaulio įmonių kalendorių spaudą taip pat įtraukė į savo marketingo planus. Pradėti gaminti įvairiausių dydžių ir formatų kalendoriai – nuo kišeninių iki stalinių ar pakabinamų kalendorių.

1901 m. „Coca-Cola“ kalendorius - kalendoriai

1901 m. „Coca-Cola“ kalendorius

Aukščiausios kokybės kalendoriai – FINGERPRINT spaustuvėje Kaune

Ieškote vietos, kur galėtumėte greitai ir kokybiškai atsispausdinti kalendorius? Nedvejokite ir susisiekite su savo srities profesionalais – FINGERPRINT spaustuve! Pasitelkę vienus pažangiausių rinkoje spausdinimo įrenginių įgyvendinsime visus jūsų spaudos norus.

Na, o esant poreikiui visus spausdintinės reklamos sprendimus galime įgyvendinti už jus – nuo reklaminio projekto maketavimo iki kalendoriaus spausdinimo.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykite į mūsų biurą adresu Butrimonių g. 9, Kaunas.

Daugiau naujienų rasite mūsų FACEBOOK paskyroje.