lipdukai - Fingerprint Spaustuvė Kaune
Fingerprint spaustuvė: Patarimai

Lipdukai: kaip pasirinkti tinkamiausius?

Lipdukai – sritis, kuri pasižymi nesuskaičiuojama gausa skirtingų rūšių. Tiesa, plačios pasirinkimo galimybės gali sukelti sumaištį galvoje, todėl į pagalbą jums stoja „Fingerprint“ spaustuvės Kaune vadovas Algirdas Sokolnikas. Jis yra pasirengęs papasakoti apie skirtingas lipdukų rūšis bei į ką atkreipti dėmesį juos renkantis.

Įvertinkite – kokiomis sąlygomis bus naudosite lipdukus

Skirtingų rūšių lipdukai naudojami skirtingiems tikslams. Tad, kaip pastebi A. Sokolnikas, pirmiausia svarbu apsibrėžti, kokiu tikslu ir kokiomis sąlygomis bus įdarbinami lipdukai.

„Susitikus su klientu visų pirma jo klausiame: kiek laiko turėtų tarnauti lipdukas, kur jis bus klijuojamas – lauke  ar vidaus patalpose, ant kokių paviršių jį planuojama lipinti, kokie išoriniai veiksniai jį gali veikti? Gavę atsakymus į šiuos klausimus, galime lengvai parinkti klientų poreikius atitinkančius lipdukus“, – teigia spaustuvės „Fingerprint“ vadovas.

Populiariausios lipdukų rūšys – monomeriniai ir polimeriniai

Monomeriniai arba ekonominiai lipdukai

Kalbant apie lipdukų rūšis, spaustuvės Kaune vadovas A. Sokolnikas išskiria, jog šiandien vieni populiariausių yra polimeriniai ir monomeriniai lipdukai. Pastarieji, dar vadinami ekonominiais lipdukais, yra puikus pasirinkimas ieškantiems laikinų lipdukų etiketėms, interjero atnaujinimui, spaudos ir prekybos vietų reklamai ar kitiems trumpalaikiams sprendimams. Plokštiems paviršiams sukurti lipdukai lauko sąlygomis tarnauja 3-12 mėnesių, o patalpų viduje ilgiau nei metus. Anot spaustuvės „Fingerprint“ vadovo, lipdukų tarnavimo laiką galima prailginti juos laminuojant.

„Laminavimas padidina atsparumą mechaniniam poveikiui – trinčiai, UV spinduliams, drėgmei. Abejojantiems laminato nauda pasiūlome atlikti eksperimentą – užsiklijuoti ant telefono nugarėlės du lipdukus – vieną laminuotą, kitą ne. Vidutiniškai po 2-3 savaičių pradeda ryškėti skirtumai tarp šių lipdukų. Pastebėjome, jog po šio eksperimento bene visi mūsų klientai renkasi laminuotus lipdukus“, – teigia A. Sokolnikas.

Polimeriniai arba aukštos kokybės lipdukai

Tuo tarpu polimeriniai lipdukai, dar vadinami aukštos kokybės lipdukais, gali būti naudojami plačiam spektrui sprendimų. Lyginant su monomeriniais lipdukais, šie yra tąsesni, atsparesni mechaniniam poveikiui, todėl gali tarnauti ilgiau nei 3 metus.

  1. Sokolnikas pabrėžia, jog šie aukštos kokybės lipdukai, ypač vertinami dėl „Bubble free“ klijų technologijos yra naudojami būtent „Fingerprint“ spaustuvėje. Dėka šios technologijos, lipdukus užklijuoti be burbulų pasidaro ypač lengva, net ir su klijavimu nesusidūrusiam žmogui.

„Mūsų klientams užsisakius ekonominius lipdukus, 95 proc. atveju klientai pageidauja, jog mes juos užklijuotume. Tuo tarpu, klientui pasirinkus aukštos kokybės polimerinį lipduką, jis nesunkiai jį gali užklijuoti pats. Dėl šios priežasties pastaruosius lipdukus neretai siunčiame į užsienį, kadangi palikti burbulų lipinant polimerinį lipduką yra pakankamai sudėtinga, o ir kaina lygininant su užsieniu yra gerokai draugiškesnė“, – pasakoja lipdukų gamybos specialistas.

Lipdukai išskirtiniams poreikiams

CAST arba automobiliniai lipdukai

Spaustuvės Kaune vadovas pastebi, jog tiek monomeriniai, tiek polimeriniai lipdukai nėra skirti    gaubtiems ir grublėtiems paviršiams. Todėl ieškantiems, kaip apklijuoti tokius nepatogius paviršius, jis rekomenduoja rinktis CAST tipo lipdukus. Šie lipdukai dažniausiai yra naudojami grafikos darbams ant  automobilių, todėl yra įgavę automobilinių lipdukų vardą.

„Dėl stipriai gaubtų paviršių bei intensyvaus aplinkos poveikio, automobilių lipdukai privalo turėti, ko gero, didžiausią atsparumą. Automobilių buferių kraštai yra labiausiai išgaubtos automobilių vietos, kurias klijuojant lipdukas yra labiausiai ištempiamas. Kad ištemptas lipdukas užklijuotas laikytųsi ilgą laiką jis turi turėti tik pačias geriausias savybes.   Būtent todėl aplinkos poveikiui ir deformacijoms atsparūs, 5-12 metų (priklausomai nuo gamintojo) tarnaujantys CAST lipdukai šiuo atveju yra puikus pasirinkimas“, – teigia A. Sokolnikas.

Perforuoti lipdukai

Dar viena grupė lipdukų, skirta patenkinti išskirtinius poreikius – perforuoti lipdukai. Pagrindinė šių lipdukų ypatybė – šviesos pralaidumas. Mažas skylutes turintys lipdukai  į vidų praleidža šviesą ir tuo pačiu sudaro galimybę reklamuotis ant turimų lauko vitrinų spausdintais lipdukai.

„Pastebime, jog apie 90 proc. perforuotų lipdukų yra klijuojami ant gamybinių arba administracinių patalpų vitrinų, kai norima išnaudoti reklamos galimybes, tačiau kartu neprarasti šviesos patalpų viduje. Na, o likusieji – 10 proc. įprastai lipinami ant automobilių šoninių arba galinių stiklų“, – išskiria „Fingerprint“ vadovas.

Platus lipdukų pasirinkimas – FINGERPRINT spaustuvėje Kaune

Ieškote vietos, kur galėtumėte greitai ir kokybiškai atsispausdinti tiek plačiaformačius, tiek skaitmeninio formato lipdukus? Nedvejokite ir susisiekite su savo srities profesionalais – FINGERPRINT spaustuve! Pasitelkę vienus pažangiausių rinkoje spausdinimo įrenginių įgyvendinsime visus jūsų spaudos norus.

Na, o esant poreikiui visus spausdintinės reklamos sprendimus galime įgyvendinti už jus – nuo reklaminio projekto maketavimo iki lipdukų užklijavimo reikiamoje vietoje.

Susisiekite ČIA nurodytais mūsų kontaktais arba atvykite į mūsų biurą adresu Butrimonių g. 9, Kaunas.

Daugiau naujienų rasite mūsų FACEBOOK paskyroje.