tentų gamyba: Kauno apskrities totorių bendruomenė
FingerPrint spaustuvės Kaune klientai

Tentų gamyba Kauno apskrities totorių bendruomenės organizuojamai parodai

Šią vasarą Fingerprint spaustuvė užsiimant tentų gamyba ir kitais spaudos darbais prisidėjo prie Kauno apskrities totorių bendruomenės (toliau – KATB) organizuojamos parodos skirtos 2021 m. Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metams paminėti. Svarbiu keliaujančios parodos akcentu tapo roll-up tipo stendai, kurie bus eksponuojami skirtingos ne tik mūsų šalies, bet ir pasaulio vietose.

Apie parodą, tentų gamybą bei spaustuvės pasirinkimą mintimis sutiko pasidalinti Kauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės pirmininkas ir Kaune įsikūrusio antikvariato GK Galerija savininkas Kęstutis Zenonas Šafranavičius.

2021 m. Lietuvos totorių metai

2021-ieji yra Seimo oficialiai paskelbti Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metais.

„2021-ieji metai buvo pasirinkti neatsitiktinai“, – teigia K. Z. Šafranavičius. – „Totoriai Lietuvos istorijoje yra palikę itin žymų pėdsaką, buvo aktyvūs dalyviai visuose karuose ir sukilimuose, kuomet būdavo kovojama už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę“.

Šie metai, anot pašnekovo, buvo pasirinkti neatsitiktinai. 2021-ieji žymi 700 metų sukaktį nuo pirmosios lietuvių sąjungos su totoriais sudarymo. Per šiuos metus totoriai ir lietuviai ne tik kartu kovojo, bet ir kūrė unikalų kultūrinį paveldą. Tai neabejotinai leidžia į Lietuvą pritraukti ir vis daugiau turistų.

Šia proga siekiama ir paminėti bendrą lietuvių ir totorių kovą su Kryžiuočių ordinu, skatinti Lietuvos visuomenę domėtis valstybės praeitimi, jos istorija ir kultūra.

Totorių įsikūrimas Lietuvoje siejamas su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Vytautu. Pagrindinė totorių veikla buvo karyba, diplomatinė tarnyba, sargyba. Totoriai sudarė asmeninę Vytauto sargybą, kartu su juo dalyvavo Žalgirio mūšyje. Totoriai tarnavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenėje, dalyvavo Abiejų Tautų Respublikos kariniuose žygiuose, Tado Kosciuškos bei 1831 ir 1864 metų sukilimuose, 1918 metų Lietuvos nepriklausomybės kovose.

KATB paroda

Fingerprint savo darbais prisidėjo prie parodos, kuri eksponuojama Kaune įsikurusioje GK Galleria. Tiesa, kaip pabrėžia K. Z. Šafranavičius, paroda jau aplankė ir planuoja aplankyti gerokai daugiau vietų.

„Paroda jau buvo matoma totorių bendruomenei svarbiose vietovėse bei kartu su URM pagalba planuojama eksponuoti ir Airijoje, Lenkijoje bei Ukrainoje,“ – pasakojo Kęstutis. – „Šia paroda siekiame supažindinti su mūsų akimis vienais svarbiausių akcentų, kuriuos Lietuvos totoriai paliko šalies istorijoje, pradedant nuo kulinarinio paveldo, baigiant žymiais kariuomenės veikėjais.“

Kaip teigia pašnekovas, svarbu, kad paroda pasiektų tiek jaunus bendruomenės narius, tiek lietuvius, kurie nėra susipažinę su įspaudu, kurį mūsų šalyje yra palikusi totorių bendruomenė. Suvokimas, kad tauta, kuri kažkada galbūt galėjo būti vertinama, kaip svetimšališka, tačiau vėliau atidavė save kovose už mūsų šalį skleidžia svarbią tolerancijos pamoką. Pašnekovo teigimu, tai itin aktualu ir šių dienų aktualijose.

K. Z. Šafranavičius priminė, kad ir viena iš didvyriškųjų 1991 m. sausio 13-osios aukų, paaukojusių savo gyvybę prie Vilniaus televizijos bokšto vardan Lietuvos laisvės, L. Asanavičiūtė – dar viena šios tautos atstovė, pademonstravusi savo įgimtą drąsą ir patriotiškumą.

Atliktų tentų gamybos darbų pavyzdžiai

Tentų gamyba Fingerprint spaustuvėje

Šiai keliaujančiai parodai K. Z. Šafranavičius tentų gamybos darbus patikėjo Fingerprint spaustuvei. Visi tentai yra talpinami į roll-up tipo stendą ir tokiu būdu yra lengvai transportuojami.

„Vienam svarbiausių parodos elementų – stendams – pasirinkome Fingerprint spaustuvę, apie kurią buvome girdėję puikių atsiliepimų iš įvairių pusių,“ – teigė parodos organizatorius. – „Roll-up stendai buvo neabejotinai pagrindinis pasirinkimas mums, kuomet ieškojome būdo, kaip nesunkiai galėtume transportuoti didelį kiekį medžiagos ir patogiai eksponuoti įvairiose vietose“.

Kaip teigė pašnekovas, roll-up stendai leidžia vos per keliolika minučių, bet kokia erdvę paversti parodine. Vėliau, tai tik parodą vedančio žmogaus pareiga užtikrinti, kad visa tentuose esanti medžiaga būtų įdomiai ir išsamiai pateikta lankytojui.

„Pasitikėję rekomendacijomis, tikrai nenusivylėme,“ – pasakojo Kęstutis. – „Fingerprint atliko kokybišką tentų gamybą, visus darbus atliko laiku bei visada buvo pasiruošę padėti, pasižymėjo maloniu bendravimu“.

Tentų gamyba bei kiti spaudos darbai „FingerPrint“ spaustuvėje Kaune

Džiaugiamės, kad K. Z. Šafranavičius patikino, kad ne tik planuoja kreiptis į mus ateityje, bet yra irgi pasiruošęs mus rekomenduoti savo kolegoms.

Jei ir Jums yra reikalinga aukštos kokybės tentų gamyba, paprasti tentai, MESH tentai, ROLL UP tentai, POP UP tentai bei kiti spaudos darbai Kaune, nedvejokite ir susisiekite su mumis jau dabar. Pasitelkę rinkoje vienus pažangiausių spausdinimo įrenginių įgyvendinsime visus jūsų plačiaformatės spaudos poreikius.

Esant poreikiui visus spausdintinės reklamos sprendimus galime atlikti už jus – nuo reklaminio projekto maketavimo iki tento sumontavimo ir pakabinimo norimoje vietoje.

Daugiau naujienų rasite mūsų FACEBOOK paskyroje.

Taip pat skaitykite: